Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

NTO Başkanlarından Ramazan Bayramı mesajı

Nizip Ticaret Odası (NTO) Meclis Başkanı Bekir Karabacak ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

NTO Başkanlarından Ramazan Bayramı mesajı
29 Nisan 2022 MyGaziantep

NTO Başkanları Karabacak ve Özyurt yayımladıkları mesajda, “Özlediğimiz bayramlara tekrar ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.” dediler.

Rahmet ve bereket dolu günlerin en değerlilerinden olan bir Ramazan ayını daha geride bıraktıklarını ifade eden NTO Başkanları Karabacak ve Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bayramlar inanç, ibadet ve kültürümüzü huzur atmosferinde Müslüman olma ve Müslüman kalma bilincimizi tazeleyen, birlik olma irademizi canlı tutan ve tarih sahnesinde bize süreklilik kazandıran müstesna zaman dilimleridir.  Bir ay gibi bir süreyle nefislerine oruç tutturan müminler, sabır imtihanını vererek manevi sorumluluktan kurtulmanın sevincini Ramazan Bayramı’nda yaşama imkânına kavuşacaklardır. Şimdi bir taraftan rahmet ve mağfiret mevsimi Ramazan ayını geride bırakmanın hüznünü taşırken diğer taraftan da muhabbet ve kardeşlik iklimi bayrama ulaşmanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. Bayram atmosferinin toplumumuzun tüm kesimlerinde hissedilebilmesi için hastalarımızı, yaşlılarımızı ve aile büyüklerimizi ziyaret ederek gönüllerini almalı, çocuklarımızı sevindirmeli ve mutluluklarına ortak olmalıyız.  Maalesef dünyanın birçok bölgesinde savaşların devam ettiği, mazlumlara yönelik baskı ve zulümlerin sürdüğü bir bayrama daha girilecektir. Bayramıyla birlikte ülkemizde ve İslam aleminde yeni bir sürecin başlamasına, tüm dünyada gözyaşı, kan ve şiddetin durmasına, tüm İslam âleminin sağlık, barış, birlik ve huzuruna vesile olmasını diliyor, Nizip Ticaret Odası üyelerinin, Nizip’li hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin Mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.  Ayrıca geleneksel bayramlaşma törenimizi bu bayramda devam ettireceğiz. Bayramın ikinci günü saat 11.00-13.00 arasında Nizip Ticaret Odası’nda düzenlenecek olan bayramlaşma törenimize tüm NTO üyelerinin ve Nizip’li hemşerilerimizin katılımını bekliyoruz.” ifadelerini kullandılar.

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz