Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Hokeyin Kaplanları Şampiyonluk Kupası Peşinde 5 – 2

Gaziantep Polisgücü Erkek Hokey takımı, Açık Alan Süper Liginin altıncı gününde karşılaştığı Selçuklu Belediyesini mağlup etti. 5 – 2

Hokeyin Kaplanları Şampiyonluk Kupası Peşinde 5 – 2
21 Mayıs 2022 MyGaziantep

Türkiye Hokey Federasyonu tarafından 14 – 22 Mayıs tarihleri arasında Osmaniye’de organize edilen Açık Alan ikinci etap maçlarının altıncı gününde Hokeyin Kaplanları ligin en güçlü ekipleri arasında yer alan Konya temsilcisini de yenerek şampiyonluk yolunda önemli bir engeli daha kayıpsız atlattı.

Gaziantep Polisgücü Erkek Hokey takımı ikinci etabın altıncı günde mücadelesinde karşılaştığı Selçuklu Belediyesi karşısında ilk periyotu Mehmet Akif Çetiner ve Mazlum Keskin’in golleri ile iki farklı önde kapattı. İkinci periyotta Selçuklu Belediyesi Yaşar Yılmaz ile farkı bir indirdi ve devre 2 – 1 Gaziantep Polisgücü’nün üstünlüğü ile kapandı. Üçüncü çeyrekte Mazlum Keskin, Yaghoub Bahram ve Ali Akın Özkılıç ile farkı açarken Konya temsilcisinin tek golü Ömer Faruk Özkan’dan geldi. Mücadelenin son periyodunda her iki ekibin çabası sonucu değiştirmeyince Hokeyin Kaplanları maçtan 5 – 2 galibiyet ile ayrılarak şampiyonluk umudunu arttırdı.

Gaziantep Polisgücü ligde ki 12’inci galibiyetini elde ederken puanını 38’e yükseltti ve şampiyonluk yolunda ki en nemli rakiplerinden birini daha geçmeyi başardı.

HER MAÇIMIZ FİNAL

Açık Alan Hokey İkinci Etap maçlarının tamamlanmasına 3 maç kaldığını kaydeden Gaziantep Polisgücü Teknik Direktörü Yusuf Kasım, “Kalan her maçımız bizim açımızdan final niteliği taşıyor. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra ki maçlarımıza da en üst konsantre ile mücadele edeceğiz. Ligimizde hiçbir maçımızı asla hafife alma gibi bir lüksümüz olamaz. Osmaniye’den bir şampiyonluk kupasını daha alarak şehrimize dönmek istiyoruz. Gaziantep’i ve Türkiye’yi gelecek sene de temsil etmeye adayız” açıklamasını yaptı.

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz