Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Gaziantep Yeniden Yerel Lezzetler Festivali Bayazhan’da Gerçekleşti

Bayazhan’ın ev sahipliği yaptığı Yeniden Yerel lezzetler Festivali’nin ikincisi bu sene 2 Mart’ta gerçekleşti...

Gaziantep Yeniden Yerel Lezzetler Festivali Bayazhan’da Gerçekleşti
4 Mart 2019 MyGaziantep

Yerel ürünlere verdiği değer ve hizmet kalitesi ile öne çıkan Bayazhan, eşsiz bir meze deneyimi ile ikincisi gerçekleşen Yeniden Yerel Lezzetler Gaziantep Festivali’nde katılımcılarını ağırladı. Antepli lezzet tutkunları tarihi binanın avlusunda 14.00-18:00 saatleri arasında onlarca çeşit meze ve kebabı tadarken ünlü şeflerle tanışma ve sohbet etme fırsatını da yakaladı.

Festivalde 70 ve 80’ler canlı DJ performansı ve İncesaz ezgileri misafirlere meze ve müzik keyfini birlikte yaşattı. Bayazhan restoran bölümünde ise eş zamanlı olarak üstad Mehmet Başkaya, Zafer Oylan ve seyahat yazarı Bahar Akıncı ile Çilingir Sofraları muhabbeti gerçekleşti. Hazer Amani’den zeytin piyazı, Pınar Taşdemir’den lebeniye, Deniz Temel’den yarpuzlu çağla ezmeli kuzu kavurma, Tuğba Yazıcı’dan ciğer kavurmalı baklava ve Bayazhan’ın mutfağından asma yaprağında yağlı köfte, soğanlı nar ekşili lahmacun, simit kebabı, ciğer kebap, şekerli börek Bayazhan Avlu’da sunulan bazı lezzetlerdi.

 

Akşam ise Bayazhan Meyhane’de ve Restoran’da ünlü şeflerin mezeleri ve festivale özel hazırlanan mezeler ile Yeniden Yerel Lezzetler menüsü sunuldu. Geceye üstadlar Mehmet Başkaya, Zafer Oylan ve Bahar Akıncı’nın mini söyleşisi ve canlı müzik eşlik etti.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz