Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

DEVA Gaziantep iftarda buluştu

DEVA Gaziantep iftarda buluştu
29 Nisan 2022 MyGaziantep

DEVA Partisi Gaziantep teşkilatı, DEVA Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Halil Çanakçı ile DEVA Partisi Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Bekir Sıtkı Aslan’ın katıldığı iftar programında buluştu.

İftar programına partililerin yanı sıra Gaziantep’te faaliyette bulunan sivil toplum örgütleri, oda başkanları, esnaf temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Teymur Otel’de düzenlenen iftar programında bir konuşma yapan DEVA Partisi Gaziantep İl BaşkanıErtuğrul Kaya Ramazan ayında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.Ramazan ayı boyunca iftardan önce ve sonra saha çalışmalarına devam ettiklerini belirten Kaya,“Ramazan ayında da yerimizde durmayarak saha çalışmalarımızı devam ettirdik. Özellikle iftardan sonra kıraathaneleri ziyaret ederek vatandaşlarımızın sorunlarını dinledik.” Dedi. DEVA Partisi’nin Gaziantep’te gücünü sürekli artırdığına değinen Kaya, “Gaziantep’te ilk seçimlerde en büyük sürprizi DEVA Partisi’nin yapacağından kimsenin şüphesi olmasın. Biz bu şehrin sorunlarını çözecek plana ve kadrolara sahibiz. Saha çalışmalarında milletimizin bize gösterdiği ilgiyi görüyoruz.

DEVA Partisi hem Türkiye genelin de hem de Gaziantep’te seçimlerde en büyük sürprizi yapacaktır.” diye konuştu. Programda bir konuşma yapan DEVA Partisi kurucusu ve DEVA Partisi Merkez Karar ve Yönetim Kurulu(MKYK) üyesi Bekir Sıtkı Aslan ise konuşmasında Gaziantep’te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Aslan, Gaziantep teşkilatının gösterdiği birlik ve beraberliğin örnek teşkil ettiğini ifade ederek, “Gaziantep teşkilatı il ve ilçe yönetim kurulu kadroları ile tüm Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar yapıyor. Bu çalışmanın olumlu sonuçlarını gözlemliyoruz. “dedi. Mevcut iktidarın Türkiye’yi zor şartlara sürüklediğini vurgulayan Aslan, ”Bu kötü ve zor şartları yıkmak için DEVA Partisi’ni kurduk. Bu hükümetin yarattığı tüm olumsuzlukları ortadan kaldıracak vizyona sahip kadrolarla geliyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladı. Programda son konuşmayı DEVA Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Halil Çanakçı yaptı. Türkiye’nin geldiği son ekonomik durumla ilgili bilgiler veren Çanakçı AK Parti Hükümeti’nin ekonomik ve siyasi sorunları derinleştirdiğini vurguladı. Çanakçı, “Hükümet, atamalar ve görevden almalarla ekonomik sorunları ortadan kaldıramaz. Ekonomik sorunların çözümü siyasi ve ekonomik kararları özgürleştirmekten geçiyor. Bağımlı, bağlıkişi ve kurumlardan rasyonel ekonomik çözümler beklemek doğru değil. Ekonomi bilimine ters uygulamalar ile ekonomideki yapısal sorunların çözümünü beklememeliyiz.” Diye konuştu.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz