Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Başkan Fadıloğlu'ndan Yıkım

Şehitkamil Belediyesi, Yaprak Mahallesi’nde bulunan ve mahalleliler açısından çeşitli sıkıntılara neden olan 16 haneli metruk bölgede yıkım çalışması gerçekleştirdi.

Başkan Fadıloğlu'ndan Yıkım
25 Eylül 2016 Haber Merkezi

Şehitkamil Belediyesi, Yaprak Mahallesi'nde bulunan ve mahalleliler açısından çeşitli sıkıntılara neden olan 16 haneli metruk bölgede yıkım çalışması gerçekleştirdi. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yıkım çalışmalarını yerinde inceledi.

Halkın talep ve istekleri doğrultusunda çalışmalarına yön veren Şehitkamil Belediyesi, şehir merkezinde bulunan Yaprak Mahallesi'nde önemli bir çalışma gerçekleştirdi. Madde bağımlılarının mesken edindiği yan yana 16 adet metruk yapı, hem mahallelinin huzursuzluğuna neden oluyordu hem de görüntü kirliliği oluşturuyordu. Şehitkamil Belediyesi, yapılan şikayetler üzerine harekete geçti ve vatandaşın talebini yerine getirdi. Arsa sahiplerine ulaşan ve anlaşan Şehitkamil Belediyesi, yıkım bedellerini ödediği evlerin yıkımını gerçekleştirdi.

Yıkım çalışması mahalleliyi memnun etti.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Yaprak Mahallesi'nde yürütülen yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmaların son aşamasıyla ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, 16 haneli bölgenin mahalleli açısından bazı olumsuzluklara neden olduğunu söyledi.

Vatandaşın yıkım talebi üzerine çalışma başlattıklarını dile getiren Fadıloğlu, hak sahipleriyle sorun yaşamadan gerekli yıkım bedellerini ödediklerini ve sonrasında yıkım çalışmalarını başlattıklarını ifade etti. Yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Yaprak Mahallemiz, kent merkezinde yer alıyor. Yaprak Mahallesi'ne ve kentimize yakışmayan çirkin bir görüntü vardı. Mahalleli de bu konudan şikayetçiydi ve yıkım talep ediyordu. Vatandaşımızın talebi bizim için çok önemlidir. Biz vatandaşımızın bize ilettiği talebi yerine getirmek adına çalışma başlattık. Mahallemizde 16 evden oluşan metruk yapıların yıkımını gerçekleştirdik" dedi.

Gerçekleştirilen çalışmaların büyük memnuniyet duyduklarını belirten Yaprak Mahalle Muhtarı Cesur Kıvanç, "Bu bölgede kullanılmayan 16 ev, hane vardı. Buradaki evler atıl durumdaydı. Metruk yapılardan oluşuyordu. Madde bağımlıların yuvası haline gelmişti. Şehitkamil Belediyemizin çalışmalarıyla ev sahiplerine ulaşıldı. Şehitkamil Belediyemiz, arsa sahiplerine yıkım bedellerini ödedi ve yıkımları gerçekleştirdi. Burası şuan gayet güzel oldu. Şehitkamil Belediyemiz, mahallemizde çok güzel bir iş yapmış oldu. Bu bölge madde bağımlılarından dolayı mahalleli açısından çok büyük tehlike arz ediyordu. Bu bölgede olumsuz durumlar yaşanıyordu. Şu anda bu bölge tertemiz oldu. Mahallelim adına Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu'na çok teşekkür ediyorum" diye konuştu

Yorumlar (0)

Yorum Yaz