Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Gaziantep'te gezip görebileceğiniz tarihi, kültürel, turistik ve popüler mekanlar

Dinazor Parkı

Dinazor Parkı

Akbulut, Özdemir Cd. 27200 Şahinbey/Gaziantep

Türkiye’nin en büyük parkı unvanını elinde bulunduran Gaziantep Yeşilvadi’ye 19 dinozor maketinden oluşan tematik park yapıldı.

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan ve Türkiye’nin en büyük parkı olma özelliğini taşıyan Yeşilvadi’ye, Masal Kahramanları Parkı, Macera Parkuru, Macera İp Parkuru gibi alanlar inşa edildi. Her yaştan ziyaretçinin parkta keyifli dakikalar geçirmesini amaçlayan Şahinbey Belediyesi, 10 bin metrekare alan üzerine kurduğu Dinozor Park’la tarih öncesi yaratıkları günümüze taşıdı.

HAREKETLİ 19 DİNOZOR

Hareketli ve sesli 19 dinozor maketinden oluşan park, yapımına başlandığında da büyük ilgi görmüştü. 3’üncü etapta 10 bin metrekare alan üzerinde yapımı tamamlanan, en yükseği 5 buçuk metre boyunda ve 16 metre uzunluğunda olan, en küçüğü ise 1,40 metre boyunda ve 3 metre uzunluğundaki dinozor maketlerinin 14’ü yerinde sabit dururken, 5 tanesi ise üzerine binilerek alan içerisinde dolaşım sağlıyor. Yerinde sabit duran dinozorlar, üzerilerindeki sensörler sayesinde yanına yaklaşılınca ses çıkararak baş ve kuyruklarını hareket ettirebiliyor.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz