Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Gaziantep'in ünlü simaları, tanınmış sanatçıları, spor adamları, tıp ve bilim dünyasından ünlüler ve tarihi kişilikler

Abdülkadir Çıkmaz

Abdülkadir Çıkmaz

1 Nisan 1954'de Gaziantep'te doğdu. Lise eğitimini Gaziantep İmam Hatip Lisesi'nde yatılı olarak tamamladı. Askerlik dönüşünde aile şirketi olan Kahraman Tarım Ürünleri'nde ihracat ve gümrük işlemleri ve devamında da satış ve pazarlama konularında çalıştı, ardından şirkete önce ortak sonra Yönetim Kurulu başkanı oldu.

Kuru meyve ve kuruyemiş sektörlerinde Avrupa ve Ortadoğu'da saygın bir yer ve tanınırlığa erişti. Ayrıca Antep Fıstığı, Çam Fıstığı, Ceviz, Badem, Susam, Tahin ve Zeytinyağı alanlarında yatırımlar yapmış olup yenilik ve gelişmelere karşı oldukça açıktır.

Uzun yıllar boyunca Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Üyeliği, Gaziantep Ticaret Odası'nda Komisyon Üyeliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde 20 yılı aşkın bir süre Genel Kurul delegeliği görevlerinde bulunmuştur.

1986 yılından bugüne kadar Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve Ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı ve 2000 yılından bugüne de,Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi

Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı

İyi derecede Arapça bilmekte olup evli ve 4 çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz